Poradenství

Po telefonu nebo e-mailu vám rádi zdarma poradíme, jak založit přírodní zahradu, jak ji využívat pro terapii či školní výuku a jak o ni pečovat.
 
Oslovte některého z našich odborníků.
 
Konzultace v terénu můžeme nabízet díky finanční podpoře příspěvkovým organizacím Jihomoravského kraje zdarma. Výjezdy za hranice kraje již jsou plně hrazené. Případně můžeme doporučit experta z vašeho regionu.

 

Poradíme vám

jak zahradu založit
jak ji udržovat bez používání chemie
jak a co v ní učit
jak ji co nejúčelněji využívat v rámci terapií
jak ji co nejlépe připravit na klimatickou změnu

 

 

Pro ty, kteří chtějí vytvořit terapeutickou zahradu, jsme připravili praktický manuál, který krok za krokem shrnuje, jak na to.

 

 

Certifikujeme přírodní zahrady

 

Získejte certifikát pro vaši školní přírodní zahradu či zahradu u domova seniorů nebo zdravotnických či sociálních zařízení.

 

Plakety Přírodní zahrada nebo Ukázková přírodní zahrada udělujeme těm, kdo důsledně dodržují pravidla přírodního zahradničení bez chemie a využívají k přírodě šetrné způsoby péče o zahradu.

 

Podmínky pro získání plakety „Přírodní zahrada“

 

plaketa

Certifikace zahrad provádíme ve spolupráci se spolkem Přírodní zahrada, který je ústředním koordinátorem sítě přírodních zahrad v ČR.

 

Přihlásit se můžete pomocí elektronického formuláře

Přihláška do sítě Přírodních zahrad

 

S certifikací soukromých zahrad se prosím obracejte na Ekologický institut Veronica.

 

 

 


Web vznikl v rámci projektu Terapie přírodou a pro přírodu, který Lipka realizuje díky finanční podpoře Státního fondu životního prostředí a Ministerstva životního prostředí ČR.
© Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání, 2017
*