Fotogalerie

 

3. sešlost přátel zahradní terapie

12. listopadu 2018

Lipka – pracoviště Kamenná
 

Přírodní zahrady Dolního Rakouska

Během jednodenní exkurze jsme navštívili výukové zahradnictví Ökokreis v Ottensteinu s 18 ukázkovými zahradami včetně zahrad ve stylu čtyř čtvrtí Dolního Rakouska a zahradu obhospodařovanou tzv. Bylinkovými tetami v Bad Traunstein, které znají mnohá tajemství bylinek a dokáží se o ně podělit s každým, kdo by si chtěl pěstovat vlastní zdraví na zahrádce.
Ježíškova vnoučata Floramobil

 

16. dubna dopoledne se za námi do Brna přijela podívat Ježíškova vnoučata z Prahy (a vlastně také částečně z Brna) a společně jsme navštívili Dům Naděje Brno - Vinohrady, kde jsme strávili příjemný den na procházce a prohlídce stacionáře.

Hlavní částí dne bylo předání Floramobilu, který "vnoučata" v rámci projektu Ježíškova vnoučata seniorům z Domu Naděje pořídila. Floramobil totiž umožňuje nemohoucím klientům přivést kousek zahrádky kamkoliv je potřeba a tak zůstat v kontaktu s přírodou. 
Bylo to velmi dojemné setkání mladé a staré generace, kterou spojuje láska k přírodě.
Zahradní terapie setkání ve Velké Británii

 

 Fotografie ze čtvrtého setkání v rámci projektu Erasmus Zahradní terapie

Velká Británie 20.–27. března 2018
 

2. sešlost přátel zahradní terapie

01. března 2018

JMK, Cejl 73
Zahradní terapie setkání ve Slovinsku

 

 Fotografie z třetího setkání v rámci projektu Erasmus Zahradní terapie

Slovinsko 9.–13. října 2017
Putování za zahradní terapií II.

Středa 4. října 2017, Rakousko

Během jednodenní exkurze jsme navštívili terapeutickou zahradu v areálu lázní Pirawarth a komunitní projekt City Farm v St. Poltenu, kde jsme se od rakouských kolegů inspirovali, jakým způsobem lze zahradní terapii začlenit do každodenního fungování zdravotnického, či sociálního zařízení. 
Zahradní terapie setkání v Itálii

 

 Fotografie z druhého setkání v rámci projektu Erasmus Zahradní terapie

Itálie 3.–7. července 2017
Zahradní terapie setkání v České republice

 

 Fotografie z prvního setkání v rámci projektu Erasmus Zahradní terapie

Česká republika 2.–9. května 2017
Putování za zahradní terapií I.

13. října 2016 jsme navštívili přírodní zahradu v areálu Baliny u Velkého Meziříčí, která je ojedinělým projektem pro integraci znevýhodněných dětí , mládeže i dospělých prostřednictvím zahradní terapie. 

Poté jsme se přesunuli do speciální Základní školy ve Velké Bíteši, kde jsme absolvovali prohlídku ukázkovou       přírodní  zahradou upravenou a využívanou k terapeutickým účelům pro žáky se speciálními vzdělávacími               potřebami. Na závěr jsme zavítali do areálu Domova seniorů v Letovicích, kde jsme se seznámili s jejich zkušenostmi využívání zahradní terapie pro seniory .

 

Web vznikl v rámci projektu Terapie přírodou a pro přírodu, který Lipka realizuje díky finanční podpoře Státního fondu životního prostředí a Ministerstva životního prostředí ČR.
© Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání, 2017